Gamink.lt

Saldus advento kalendorius

 • Ingredientai

  350 g medaus
  1/4 šaukštelio druskos
  200 g miltinio cukraus
  850 g miltų
  1 1/2 šaukštelio kepimo miltelių
  1 šaukštelis cinamono
  1/2 šaukštelio maltų gvazdikėlių
  1/4 šaukštelio kardamono
  2 kiaušiniai ir 3 kiaušinių baltymai
  580 g miltinio cukraus
  100 g marcipanų masės
  dažų, įvairių spalvotų barstinių

  Gaminimas

  Medų, cukrų ir druską maišant pakaitinti, kol ištirps cukrus, į drungną medaus masę suberti su kepimo milteliais bei prieskoniais sumaišytus miltus, įmušti 2 kiaušinius ir išminkyti blizgią ir tamprią tešlą.

  Ant miltais apibarstytos lentelės iš tešlos iškočioti lakštą (stačiakampio formos), perkelti į riebalais išteptą skardą, subadyti šakute ir iškepti. Iškepusį lakštą dėti ant lentelės ir pažymėti dienų langelius.

  Glajų paruošti iš 500 g miltinio cukraus ir baltymų. Pusę glajaus nuspalvinti geltonai, 2 šaukštus – raudonai ir 2 šaukštus – žaliai. Marcipanų masę šakute sutrinti su 80 g miltinio cukraus, padalinti į 3 dalis, nudažyti geltona, raudona bei rožine spalva ir iškočioti. Pagal pavyzdį išpjauti Kalėdų Senelio dalis.

  Glajų sukrėsti į konditerinį maišelį, pažymėti datas (sekmadienius – raudonai). Dienų langelius papuošti baltu ir geltonu ornamentu.

  Iš marcipanų masės padarytą Kalėdų Senelį aptepti baltymu, nes tik taip barštiniai gali prilipti. Kalėdų Seneli prie plokštainio prilipinti glajumi. Glajumi nupiešti eglutę, sniegą, ūsus ir batus.

Gairės:

Palikti komentarą