Gamink.lt

Šilauogių uogos – ne tik skanumynas

 • Šviežios šilauogės – tikras skanumynas. Jos neturi nei kotelių, nei kauliukų (mažos sėklytės yra valgomos), o dėl vertingų medžiagų išsilaiko ilgiau nei kitos uogų ir vaisių rūšys.

  Vitaminų šaltinis

  Šilauogės – daugelio vitaminų ir biologiškai aktyvių medžiagų šaltinis. Jose randama bioaktyvių junginių, kurie užtikrina natūralią gynybą nuo ligų, suteikia skonį, kvapą ir spalvą. Ypač vertingos šios uogos tiems, kurie skundžiasi regėjimo sutrikimais. Diabetikai vertina jų naudą, nes šilauogės turi daug fruktozės, yra ne tik skanios, bet ir idealiai padeda lieknėti. Vaisiai – nekaloringi, neturi cholesterolio. Pektinas, kurio gausu šilauogėse, mažina kraujo klampumą. Šilauogės pasižymi ir uždegimo slopinamuoju poveikiu. Šviežiomis šilauogių uogomis galima mėgautis skinant jas tiesiai nuo krūmo. Užtenka per dieną suvalgyti pusę stiklinės šių uogų, ir jūsų organizmas bus aprūpintas vertingomis medžiagomis. Šilauogių galima dėti į salotas, labai skanu jas valgyti su jogurtu. Net ir šaldytos šilauogės nepraranda daugelio savo maistingųjų savybių. Šilauogių sultys bei džiovintos uogos yra parduodamos vaistinėse. Tai – naudinga priemonė nuo žarnyno ligų.

  Palaiko proto aštrumą

  Šilauogės padeda smegenų neuronams efektyviau susisiekti vieniems su kitais. „Seni neuronai – tarsi senų sutuoktinių pora, – pažymi Amerikos mokslininkai, – jie jau nedaug kalbasi vienas su kitu“. Amžiui bėgant, atmintis silpnėja, o sugebėjimai, būtini koordinacijai ir pusiausvyrai, mažėja. Šilauogės turi fermentų, kurie gerina atmintį ir koordinaciją.

  Stiprina regėjimą

  Japonijoje šilauogės vadinamos akių uogomis, nes jos gali apsaugoti nuo glaukomos bei kataraktos. Šiose uogose yra didelis kiekis natūralių antioksidantų ir medžiagų nuo uždegimo, kurios mažina akių įtampą ir gerina regėjimą. Ypač padeda tiems, kurie blogai mato prietemoje.

  Turi priešvėžinių medžiagų

  JAV Ilinojaus universitete buvo tirti įvairūs vaisiai, siekiant nustatyti, ar juose yra priešvėžinių savybių turinčių medžiagų. Didžiausiu priešvėžiniu poveikiu išsiskyrė šilauogės.

Į viršųValstietis.lt

Palikti komentarą