Gamink.lt

Mitybos patarimai būsimajai mamytei

 • Citrina naudinga sveikatai ne tik dėl vitamino C. Su šio puikaus vaisiaus sultimis paruošti naminiai preparatai švelnina daugybės ligų simptomus.

  Pasak natūralios medicinos šalininkų, kad gautumėte reikiamą vitamino C kiekį, per dieną pakanka suvalgyti vieną citriną. Kad šio vaisiaus sultys nesudirgintų jautrios skrandžio gleivinės, vienos citrinos sultis suvartokite per kelis kartus. Pavyzdžiui, pusės citrinos sultis įspauskite į stiklinę virinto vandens ir rytą išgurkšnokite tuščiu skrandžiu. Likusiomis sultimis apšlakstykite pietums ar vakarienei ruošiamas šviežių daržovių salotas.

  Jeigu jūsų skrandis nėra labai jautrus, tai rytą tuščiu skrandžiu išgerkite stiklinę citrininio gėrimo, kuris veiksmingai šalina iš organizmo toksinus.  Išspauskite vienos citrinos sultis ir atskiedusi negazuotu mineraliniu vandeniu pasaldinkite šaukšteliu medaus.

  Kad namai kvepėtų

  Citrinos žievelėje esantys eterinio aliejaus aromatai maloniai nuteikia surūgėlius, tonizuoja ir gerina nuotaiką.

  Galite išmėginti citrinų aromato terapiją. Keletą lašų eterinio citrinų aliejaus įlašinkite į aromatų terapijos lempą ir pastatykite kambaryje, kuriame praleidžiate daugiausia laiko. Arba į puodelį vandens įlašinkite 8-10 lašų minėto aliejaus, supilkite į purkštuvą ir kelis kartus per dieną gaivinkite kambario orą.

  Receptai nuo negalavimų

  Skauda galva. Į puodelį nesaldintos juodosios kavos supilkite pusės citrinos sultis ir lėtai išgurkšnokite. Kitas variantas – atsipjaukite du nykščio dydžio citrinos žievelės gabalėlius ir uždėkite ant smilkinių. 10 minučių palaikykite, pasistenkite atsipalaiduoti, nusiraminti. Galvos skausmas turėtų aprimti.

  Mažas kraujospūdis. Į litrą šalto pieno įmeskite tris trintas česnako skilteles ir nedidelį smulkintą svogūną. Pakaitinkite, kol užvirs, ir palikite 5 minutes, kad pritrauktų. Perkoškite. Kai atvės, supilkite trijų citrinų sultis ir išmaišykite. Litrą skysčio padalykite į kelias lygias dalis ir per dieną išgerkite.

  Stomatitas. Šaukštą džiovintų ramunėlių užpilkite stikline distiliuoto vandens ir 15 minučių pakaitinkite karšto vandens vonelėje. Kai atvės, perkoškite, įdėkite šaukštelį medaus, įpilkite 2 šaukštus šviežių citrinų sulčių ir išmaišykite. Ištrauka skalaukite burną kelis kartus per dieną.

  Pūslelinė. Lašą eterinio citrinų aliejaus užlašinkite ant vata apvynioto kosmetinio pagaliuko ir kelis kartus per dieną dezinfekuokite pūsleles.

  Nudegimas nuo saulės. Pasigaminkite vienos citrinos sulčių ir 50 ml alyvuogių aliejaus mišinį. 2—3 kartus per dieną atsargiai, bet gausiai ištepkite odą mišiniu. Iš pradžių gali truputį peršėti. Daugiau degintis nepatartina.

  Parodontozė. Į stiklinę šilto virinto vandens supilkite vienos citrinos sultis. Gautu mišiniu rytą ir vakarą skalaukite burną ne trumpiau nei 3-4 minutes.

  Angina. Šviežias sultis atskieskite šiltu vandeniu (santykiu 1:2) ir gerai įtrinkite kaklą. Likusiame mišinyje suvilgykite kelių sluoksnių marlės skiautę, uždėkite ant kaklo ir apriškite šiltu šaliku. Kai atvės, kompresą pakeiskite šiltu. Nuo peršalimo taip pat padės šis receptas: įpilkite į stiklinę 150 ml virinto vandens, šiek tiek praaušinkite, supilkite vienos citrinos sultis, pasaldinkite medumi ir gerkite karštą 3—4 kartus per dieną.

Palikti komentarą