Gamink.lt

Ar tikrai suprantame, kas yra sveikas maistas?

  • Sveikas maistas vilioja vis daugiau žmonių, tačiau dažnai susidarome klaidingą įspūdį, kurie produktai yra tikrai sveiki. Jei nevalgome bulvių traškučių, dar nereiškia, kad sveikai maitinamės. Įdomu ir tai, kad daugelyje restoranų patiekiamos salotos taip pat nėra sveikos. Greičiausiai apie mišraines su daug majonezo neverta net užsiminti.

    Sveikas salotas visų pirma reiktų gaminti iš ekologiškų produktų – užsiaugintų pačių darže arba pirktų iš patikimų rankų. Į salotas nedėkite sunkiųjų angliavandenių – ryžių, makaronų, duonos skrebučių – jei dedate žuvį ar mėsą. Kuo daugiau daržovių ar vaisių, tuo geriau.

    Vietoj grietinės, majonezo ar pomidorų padažo verčiau naudoti šalto spaudimo alyvuogių aliejų. Vienai porcijai pakaks 1-2 šaukštų aliejaus. Pagardinkite salotas citrinos sultimis, o ne druska ar „Vegeta”, kur gausu kancerogeninių medžiagų. Tiks ir šlakelis acto, jis nėra kenksmingas. Be to, yra daug rūšių acto – ryžių, vynuogių, balzamiko, vyno ir kitų. Jei salotos saldžios, vietoj cukraus rinkitės medų.

    Tai tik keli patarimai, kaip pasigaminti sveikas salotas, visa kita – jūsų fantazijos reikalas.

Į viršųBlussa.com

Palikti komentarą