Gamink.lt

Burokėlių sultys mažina kraujo spaudimą

 • Mokslininkai išsiaiškino, kad burokėlių sultys tiesiog būtinos žmogaus organizmui.

  Mokslininkų tyrimo išvadomis, burokėlių sultys – puikus energetinis gėrimas. Jos žmogaus ištvermingumą padidina 16 proc. To priežastis – burokėliuose esančios druskos, kurios padeda organizmui išsaugoti energiją. Kaip teigia mokslininkai, tokio efekto neįmanoma pasiekti jokiomis kitomis žmogui žinomomis priemonėmis.

  Be to, burokėlių sultys naudingos metabolizmo kamuojamiems žmonėms, taip pat tiems, kurie serga širdies ir kraujagyslių bei respiracinėmis ligomis.

  Tyrimo metu mokslininkai atliko eksperimentą, kuriame dalyvavo 19-38 metų amžiaus vyrai. Kaip ir tikėjosi mokslininkai, tiriamųjų parodymai po to, kai jie gerdavo burokėlių sultis, buvo daug geresni: vyrai ilgiau ir greičiau galėjo važiuoti dviračiu, po fizinio krūvio jautėsi geriau, jų kraujo spaudimas išlikdavo normalus.

  Šis faktas patvirtino anksčiau atlikto tyrimo išvadas, kurios skelbė, kad net vienkartinis burokėlių sulčių pavartojimas po valandos gali sumažinti kraujo spaudimą.

  Liaudies medicina rekomenduoja

  Padidėjusį spaudimą sumažinti padės:

  - Sutarkuokite krieno šaknį, užpilkite šaltu vandeniu ir palikite nusistovėti per naktį, ryte į turimą masę pripilkite pusę stiklinės morkų ir tokį pat kiekį burokėlių sulčių, galima į sultis įspausti pusę citrinos ir pridėti pagal skonį medaus.

  - Vartoti gautą masę reikia du kartus per dieną po 1 šaukštą likus 30-40 minučių iki valgymo.

Į viršųLsveikata.lt

Lankytojų komentarai

 1. Klo 2012 May 13, 07:17

  Jei nebūtų tos kelios cotirnis taip ilgai gulėję ant palangės, tai tikriausiai ir aš būčiau galvojusi apie šokoladinius keksiukus. Bet tikrai džiaugiuosi pasirinkusi būtent šiuos. Po šių keksiukų kituose bloguose visada žvilgsnis sustoja ties kepiniais, kuriuose naudojamos cotirnis O laiko pas mane tai irgi tai yra, tai nėra tad kai yra bėgu į virtuvę slėptis, kad niekas jo iš manęs neatimtų (o turiu tokias dvi gražias uodegėles, kurios tik ir taikosi mane kur nors nusivesti ir visaip išnaudoti pagal savo mažus poreikius)

Palikti komentarą