Gamink.lt

Jaunystę saugančios sultys

 • Kai kurie gėrimai gali sulėtinti senėjimo procesus, skelbia mokslininkai. Natūralus klausimas – kodėl? Atsakymas paprastas – antioksidantai – natūralios, gamtoje esančios medžiagos. Tai  gausybė vitaminų C, A, E, mikroelementų  kaip selenas ir cinkas, aminorūgštys, flavonidai ir kitos naudingos medžiagos.

  Kalifornijos (JAV) universiteto mokslininkai sudarė gėrimų, kurių sudėtyje antioksidantų yra gausiausiai, reitingą.

  6 vieta – obuolių sultys

  Jų rekomenduojama gerti sergant ateroskleroze, kepenų, šlapimo pūslės, inkstų ligomis. Šios sultys gerina žarnyno veiklą, padeda iš organizmo pašalinti toksinus ir laisvuosius radikalus (molekulių dalys (pvz., deguonies), kurios susidaro organizme dėl išorinio kenksmingų medžiagų poveikio, pvz., nikotino, oro teršalų ar sunkiųjų metalų). Padeda atgauti jėgas po fizinio krūvio.

  5 vieta – vyšnių sultys

  Saugo akių ir dantų “jaunystę”, įtakoja hemoglobino kiekį kraujyje, tinka vartoti esant šlapimo pūslės infekcijai. Teigiamai veikia smegenų veiklą, atmintį.

  4 vieta – mėlynių sultys

  Tinka vartoti segant cukriniu diabetu, dantenų ligų profilaktikai. Teigiamai veikia žarnyno mikroflorą. Stiprina regėjimą, stabdo raukšlių susidarymą.

  3 vieta – vynuogių sultys

  Be antioksidantų, šiose sultyse gausu ir B grupės vitaminų. Šis naudingųjų medžiagų rinkinys teigiamai veikia odos, plaukų bei nagų būklę. Vynuogių sultys – tinkama infekcinių ligų profilaktikos priemonė. Jų rekomenduojama gerti sergant širdies ir kraujagyslių bei sąnarių ligomis.

  2 vieta – raudonasis sausas vynas

  Mokslinių tyrimų rezultatai skelbia, kad 30 g raudonojo vyno per dieną – puiki onkologinių ligų profilaktikos priemonė. Augalinių antioksidantų gausa vynui neprilygsta joks gėrimas. Jis saugo ir širdį, ir kraujagysles, ir sąnarius.

  Vienintelis dalykas, kodėl šis gėrimas ne reitingo viršuje – alkoholis. Pakanka išgerti daugiau kaip taurę vyrams ir pusę taurės moterims gydomasis poveikis išgaruos.

  1 vieta – granatų sultys

  Be visų anksčiau minėtų antioksidantų, šiose sultyse yra kalcio, magnio, geležies ir kalio. Jos naudingos širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikai, teigiamai veikia sąnarius, odą, plaukus, kraujotakos ir nervų sistemas.

Į viršųLsveikata.lt

Palikti komentarą