Gamink.lt

Ciberžolė naikina vėžio ląsteles

  • Aštriojo prieskonio ilgosios ciberžolės šaknies ekstraktas gali naikinti vėžio ląsteles, teigia britų mokslininkai. Jau seniai manoma, kad veiklioji ciberžolės medžiaga kurkuminas turi gydomųjų  savybių, ir ji bandoma kaip vaistas nuo artrito ir net silpnaprotystės, praneša BBC.

    Korko vėžio tyrimo centre atlikti laboratoriniai tyrimai parodė, kad kurkuminas gali naikinti stemplės vėžio ląsteles. Tyrimo ataskaitą paskelbė  žurnalas „British Journal of Cancer“. Mokslininkai mano, kad gautieji duomenys leis sukurti naujų vaistų.

    Dr. Sharon McKenna vadovaujama mokslininkų grupė nustatė, kad kurkuminas naikinti vėžio ląsteles pradeda per 24 valandas. Dr. Lesley Walker, fondo „Cancer Research UK“ informacijos direktorius, sako, kad tyrimų rezultatai įdomūs ir atveria galimybes, kad natūralios ciberžolėje randamos cheminės medžiagos gali būti panaudotos gydant nuo stemplės vėžio.

    Per pastaruosius tris dešimtmečius susirgimų stemplės vėžiu Didžiojoje Britanijoje padaugėjo daugiau nei dukart, ir tai siejama su išplitusiu nutukimu, alkoholio vartojimu ir refliukso ligomis. Didžiojoje Britanijoje pagal  mirštamumą nuo vėžio stemplės vėžys yra šeštoje vietoje. Prieš  dvejus metus JAV mokslininkai buvo paskelbę laboratorinių  tyrimų rezultatus, rodančius, jog kurkuminas padeda kovoti su prostatos vėžiu.

    Ciberžolė  kaip prieskonis gali būti vartojama ir atskirai, tačiau dažniausiai ji yra viena pagrindinių kario prieskonių sudedamųjų dalių.

Į viršųValstietis.lt

Palikti komentarą